2010 m. sausio 19 d., antradienis

Vadovėlis"Prezervatyvo estafetė". Tikslas - suteikti ir tobulinti prezervatyvo užmovimo įgūdžius dalyvaujant žaidime. Trukmė: 10 - 20 min. Dalyvių skaičius: 6 - 12. Naudojamos priemonės: dirbtinės varpos, bananai, agurkai ir pan. Pratimo planas: aptarkite su dalyviais prezervatyvo naudojimo taisykles. Susiskirstykite į grupę į mažesnes grupeles. Duokite kiekvienam grupės dalyviui po du prezervatyvus (vienas atsarginis). Išdalykite pirmiems kiekvienos grupės nariams po dirbtinę varpą ir paaiškinkite, kad po pratimo pradžios signalo pirmasis komandos narys turi tinkamai užmauti prezervatyvą, paskui jį numauti ir surišti mazgu. Tik tada antrasis grupės narys gali atlikti tuos pačius veiksmus. Tie, kurie padaro klaidą, pradeda iš naujo. Grupė, kuri baigia pirmoji, tampa nugalėtoja. Dalyviams reikėtų skirti nedidelį apdovanojimą."

Štai kaip sudėtinga. Ar ne smalsu būtų žvilgtelėti į gyvenimo mėtytus ir vėtytus kalinius, šitaip vargstančius su agurkais ir prezervatyvais?

Paskutinėmis gruodžio dienomis buvo išleistas vadovėlio "Rizikos narkotikų vartotojų sveikatai mažinimas laisvės atėmimo įstaigose" bandomasis egzempliorius. Vadovėlyje mokoma kaip užsiimti nuteistųjų sveikata įkalinimo įstaigose, t.y. kaip gaminti ir vartoti narkotikus, kaip mylėtis naudojantis prezervatyvus ir pan. Mokoma ne tik kaip mylėtis, bet ir kuo nuodugniausiai aprašomi būdai kaip tai daryti.. Ištraukų čia nepateiksiu, nes pradėjus skaityt supykina. Kas drąsus, nusipirkite šio pirmadienio "Lietuvos ryto" priedą "Extra" ir galėsite pasiskaityti.

Vadovėlio autoriai atranda kanapių privalumų: "Kanapių produktai retai sukelia vartotojui agresiją <...> kanapių vartotojai draugiškai sėdi ir šnekučiuojasi."; "Narkotikų vartotojai yra labai lankstūs pasirinkdami vartojimo būdą... <...>". Ir tik gale vadovėlio pateikiama ilgalaikė ir negryžtam narkotikų žala.

Mano vertinimas. Turėtų būti įdomus leidinėlis, bent jau sprendžiant iš ištraukų. Norėčiau pavartyti, pažiūrėti kiek autoriai nusivažiavo į šoną. Nes, na kaaažinau.. to dar betrūko, kad leistume knygas apie tai kaip namų sąlygomis pasigaminti narkotikų, su tiksliausia instrukcija kaip juos naudoti..

Via "Extra" 2010 01 18-24, Nr. 2(576)

2 komentarai (-ų):

lietu_vaitė rašė...

O kur čia galima būtu nusipirkti tokia knygą ? XD

2010 m. sausio 20 d. 13:04
Illusion rašė...

Na kiek skelbiama "Extroj", tai dbr isleista 300vnt vadoveliu ir platinamas jis kalejime. Na kaip mokomoji priemone kaliniams suprask :D

Nors noreciau kad kas nukniauktu kokia kopija ir paplatintu.. idomu but paziuret, nes kai perskaiciau visa straipsni "Extroj" tai vietom net susijuokiau, kaip ten viskas aprasoma.

2010 m. sausio 20 d. 14:33
 

©2009ILLUSION BLOG | by TNB