2009 m. rugsėjo 17 d., ketvirtadienis

Salonikai || Thessaloniki

Na ka, pagaliau, po beveik keturių mėnesių pertraukos gryžau į internetinį pasaulį. Atsilikus nuo gyvenimo, kaip sakau juokaudama. Ne tik internetinio, bet ir nuo viso pasaulio. Gyvenau mažam miestelyje Graikijoje Halkidiki pusiasalyje vardu Psakoudia. Ten nebuvo interneto. Žmonėms jo nereikia. Jie gyvena visai kitu ritmu. Vasara, pats sezono įkarštis. Visi neriasi iš kailio, kad uždirbtų kuo daugiau pinigų. Tokia buvo kasdienybė. Bet dabar ne apie tai.
Po darbų džiaugiuosi atostogomis Salonikuose. Senas, įdomus, turintis ilgą istoriją miestas. Garsejantis, ne tik tradicijomis, bet ir crazy dalykais, kurių turistai galbūt ir nesužinos. BET, kadangi turime draugų graikų, jie apie šį miestą daug ką papasakojo. Štai keletas linksmų faktų iš kasdienybės, kuriais pati įsitikinau.
  • Universitetas. Salonikuose įsikūręs didžiausias universitetas Balkanuose. Universitetą rasite pačiame Salonikų centre. Tikrai didelė teritorija su daugybę pastatų. Bet, koks funny dalykas apie universitetą. Kadangi, buvo pasakytą, kad universitetas tai vieta, kur kiekvienas žmogus gali jaustis laisvas ir laisvai reikšti savo nuomonę, išssakyti savo mintis (na kažkas panašaus kaip ala laisva, nesuvaržyta siela), tai buvo priimtas nutarimas, kad į universiteto teritoriją negali įžengti policiją, sustiprintos pajėgos ir pan. Galbūt ir gerai, tačiau laikui bėgant universiteto teritorija tapo pavojinga vieta. Visi žino (ir tuo naudojasi), kad universiteto teritorijoje nebus policijos ir pradėjo daryti įvairius nusikaltimus, kurie kartais baigdavosi mirtimi. Esmė tame, kad tarkim kur nors gatvėje gali ką nors apiplėšti ar trinktelt per galvą ir bėgti į univero teritorija, nes policija Tavęs tenais nesivis. Lietuvoje, patiktų visiems tokia no-police teritorija. :)))
  • Salonikuose policija beveik nestabdo mašinų, todėl daugelis vairuoja išgėrę. Ir jei visgi sustabdytų, dažniausiai paklaustų ar neturi narkotikų. Jei atsakai ne, esi laisvas ir gali važiuoti toliau. Nesvarbu, esi gėręs ar ne. Tai čia viena medalio pusė. Antroji - nors policija dažniausiai nestabdo ir nematuoja greičio, tačiau, jei visgi papulsi jiems į rankas gausi baudos kvitą. Ir nieku gyvu nesiūlyk kyšio, nes tai Graikijoje nepopuliaru ir tiesiu taikymu keliausi į kalėjimą.
  • More about driving drunk. Prieš porą metų jei Tave būtų sustabdę neblaivų, policiją išrašytų tau baudą ir leistų važiuoti toliau. Bet laikui bėgant visi pastebėjo tokią tendenciją, kad jei išrašisu baudą leidi žmogui važiuoti, jis dažniausiai padaro avariją. Taigi, dabar, jei Tave pagauną neblaivų, Tu dažniausiai gauni kvitą ir Tave sėkmingai parvairuoja namo.
  • Jei privažiuoji prie Tavernos ar restorano ir matai daugybę priparkuotų motorolerių, ar reklaminių stendų neskubėk važiuoti toliau ieškoti parkavimosi vietos. Praėjus minutei, pribėgs padavėjas ir jei pasakysi, kad čia nori pietauti, su mielu noru patrauks motorolerius ir galėsi palikti savo mašina prie pat tavernos. Taip jie saugo vietą klientams, kurie dažniausiai čia išleidžia daug pinigų.
  • Tradicinio balto vyno pavadinimu Retsina brand'as "Malamatina" kiekvienais metais iš vynuogių derliaus atrenka geriausias ir išleidžia specialią partiją itin kokybiškos retsinos. Buteliai tokie patys, tik šone prie kaklelio pamatysite žvaigždutę. Taip pat spalva šiek tiek blyškesnė.
  • Graikijoje gyvuoja valgymo kultūra, kuri man ,beja, labai patinka. Jei eini į taverną ar restoraną pietauti, tai jame užtrunki 3-5 valandas. Nes ne tik valgai, geri, bet ir kalbi, diskutuoji. Valgymas, ne tai kad, prisėdi, įsimeti ką nors į skrandį ir viskas. Valgymas, tai atskiras procesas, kuris teikia malonumą.
Dėkui už dėmesį. Manau artimiausiu metu išplėtosių šią temą.

0 komentarai (-ų):

 

©2009ILLUSION BLOG | by TNB