2009 m. rugsėjo 28 d., pirmadienis

Apie nuotaikas Lietuvoje...

Kokios dabar vyrauja nuotaikos Lietuvoje? Švelniai tariant sušiktos. Krizė, skolos, paskolos, nedarbas.. pats nesi tikras ar ryt Tavęs neatleis. O dar va kitą mėnesį už šildymą gausi kosminę sąskaitėlę... O dar ruduo... Lietus, vėjas, šalta. Taigi, nelinksma Lietuvoje darosi.
Studentams irgi nelinksma. Ypač naujai iškeptiems pirmakursiams. Baigs universitetą, turės kokią 20000lt paskolą atidavinėti. Diplomas tai reikalingas, bent kiek geresniam darbui, jei sumanysi karjeros aukštumų siekti. Nori diplomo - mokėk! Nėra pinigų - skolinkis. Baigęs univerą dar 10 metų paskolas atidirbinėsi.
Paskolas pasiėmusiems irgi nelabai linksma. Palūkanos kyla, mokėt vis daugiau ir daugiau reikia. Atlyginimo nebepakanka. Nes valgyt visgi irgi norisi. O kas galėjo pamanyti. Prieš porą metų ekonomika kilo, atlyginimai didėjo 20 procentų. Visi ėmė maksimalias paskolas, manydami, kad kitais ir dar kitais metais, atlyginimas dar pakils 20%. Taigi, jo turėjo pakakti.. bent taip liaudis manė.. Bet va ėmė ir įvyko krizė, kurios niekas neplanavo. Prieš metus naujasis lietuvis (gyvendamas skolon) žiūrėk ir BMW'ą ar Mersą vairavo, naujam name gyveno, o dabar jo namus iš varžytinių pardavinėja. Taigi, nelinksmą liaudžiai. Moralas: nereikia pervertinti savo galimybių. Aišku, norisi ir gražiau ir geriau gyventi, na bet nereikia lipti ant maksimumo. Kaip sakoma, aukštai kilęs, žemai krisi.
Taip pat nelinksma ir tai 15 žmonių iš Antano firmelės. Bankrutavo firma, nebėr darbo. Atleido. Na, Antanui kiek linksmiau. Bankrutavo tai bankrutavo, visgi liko 1 milijonas Antano kišenėje iš firmos (Juodoji buhalterija). Taigi dabar atostogauja, ieško gyvenimo prasmės Indijoje. Užsiima sielos valymu ir bando atgauti jėgas. Girdėjau, beja, važiuos į Norvegiją, reikia apžvelgti naujus verslo planus.
---
Beja, pamąstymui. Skaičiau straipsnį neperseniausiai. Žvengia iš mūsų ne tokie jau ir tolimi kaimynai skandinavai. Sako Lietuvoje, tik prakuto koks verslininkėlis, jau su naujausiu bimbalu ar mersu važinėja. Net ir verslininku būti nereikia. Nueini į banką, pasiėmi paskolą ir turi su kuo pasirodyti prieš draugus - naujutėlaitį, žvilgantį mersą. Skandinavijoje kiek kitaip. Peaugot, Nissan, Renault, Toyota ir daugelis kitų brandų - skirti vidutinės klasės vartotojams. Užimi aukštas pareigas ir gauni gerą atlyginimą - prašom, važinėkis su bemwu. Skirtingai nei Lietuvoje, ten niekas nesistengia parodyti to, ko neturi. Gauni statistinę vidutinę algą, tai kokio velnio puse algos atiduoti merso lizingui ir visą mėnesį skaičiuoti centus ant benzo ir maisto? Pasitekink kuklesniu automobiliu, kurį gali turėti, bet bent jau nereikės paskutiniu pinigų jo lizingui sukišti. Skandinavai niekaip nesupranta tos lietuviškos logikos.
Aš irgi kartais nesuprantu. Daug kas (na kai pasiėmė paskolas ir namą statėsi) samdėsi dizainerį, mat reikėjo namo vidų suprojektuoti, kaip įsirengti ispūdingiau, kad draugai ir pažystami seilę varvintų. Kitose šalyse ofisai na ir turtingieji samdosi dizainerius, kad namus projektuotų. Lietuvoje, mat visi "įkanda" dizainerio paslaugas. Ala lygis.
Taigi, nelinksmos nuotaikos Lietuvoje...
---
P.S. "Mat jei aš rašau apie viską, tai skaitytojai turi būti mano fanai, jiems turi rūpėti, ką aš manau apie tą ar aną, jie turi domėtis manimi, o ne politika, religija, IT, marketingu, filmais ir taip toliau." Tuo norėjau pasakyti, kad tai tik mano nuomonė :)

0 komentarai (-ų):

 

©2009ILLUSION BLOG | by TNB