2009 m. vasario 3 d., antradienis

Alkoholiui automobiliuose NE (!)

Nuo sausio 1-osios įvedus tam tikras alkoholio įstatymo pataisas, dabar draudžiama automobilio salone laikyti, vartoti ar gabenti alkoholį atidarytoje pakuotėje vairuotojui ar jo keleiviams. Trumpai tariant, nuo šiol, automobilyje negali būti nė kvapo alkoholio (!). Galbūt šios pataisos būtų ir logiškos, bet... pasigilinkime daugiau.
Vadinasi, nuo dabar automobilyje nebegali būti atkimštų alkoholio tarų. Nei D-Ligtht'o, nei alaus, jau nekalbant apie brendį. Jei po baliaus norėsite parsigabenti alkoholio likučius namo, jie turės būti saugiai padėti automobilio bagažinėje, bet nieku gyvu salone ir dar atkimšti (!).
O jei jau taip atsitiko, ir Jus dėdės policininkai sugavo automobilio salone turint atkimštą alkoholinio gėrimo butelį, kurio vertė ne didesnė nei du minimalūs pragyvenimo lygiai (1MGL - 130litų), Jums grės bauda nuo 100 iki 300 litų. Jei metų bėgyje vėl įkliusite mūsų ramybės saugotojams, bauda sieks 1000 - 10000 litų. Ir tai dar ne viskas. Automobilyje rastas alkoholis bus konfiskuojamas, užanstpauduojamas ir iki teismo saugiai saugomas kaip pagrindinis įkaltis. Nes jei tarkime, sugalvotumėte teigti, kad gėrėte vandenį, o ne alų, visada bus galima panaudoti turimus įkalčius ir tai ištirti. O iki tol, kol įkalčių neprireikė, tas nugertas alaus butelys bus apsuktas plėvele,saugiai laikomas seife ir ramiai lauks teismo.

Ką apie tai mano patys pareigūnai?
"...<>... Kokia mano nuomonė apie šią pataisą? Gal geriau viešai nesakysiu. Tikrai neįsivaizduoju, kaip reikės įvertinti automobilyje rastos naminės degtinės kaina. O jei automobilyje bus rasta pusė butelio gėrimo? Kas nustatys kainą? Manau, reikės ieškoti kompetetingo specialisto. ...<>..."

Štai dar keletas įdomių klausimų, į kuriuos atsakymai pakolkas nėra tiksliai žinomi:
Kas bus, jei įsitaisęs ant galinės autobuso sėdynės keleivis gers alų?
Jį baus.
Kas bus, jei vairuotojas šampaną veš automobiliu ("Maybach", "Bentley"), kurio salone įrengtas baras?
Ji greičiausiai baus.
Kas bus, jei automobilyje alkoholį gurkšnoš keli žmonės? Bus baudžiamas tas, kurio rankose policininkai įšvydo alkoholio butelį?
Turbūt taip.

Deja į šituos ir daugelį kitų klausimų tikslių atsakymų neturi nei policijos pareigūnai, nei teisėjai... Na, o mes laukiame, kokių dar naujų ir originalių pataisų mūsų seimas
priims laikui einant. Gal jau net iki WC be leidimo nebus galima nueiti?

Na o pabaigai, prisiminkime tokią patarlę : "Nėra padėties be išeities".
"Neseniai vienas Vilniuje sulaikytas vairuotojas policijos pareigūnų akivaizdoje išgėrė nedidelį kiekį butelyje likusio alaus ir taip išvengė atsakomybės už jo vežimą. Pasitarę tarpusavyje, pareigūnai jam nutarė protokolo nerašyti - juk alkoholio automobilio salone neliko, o tuščių butelių vežiotis niekas nedraudžia." :)

P.S. Remtasi 2009 02 03"Lietuvos ryto" priedu VARTAI.

0 komentarai (-ų):

 

©2009ILLUSION BLOG | by TNB