2011 m. liepos 14 d., ketvirtadienis

PIMP'my'BLOG: kaip pasikeisti ikoną esančią naršyklės viršuje (favicon) ?

Nežinau ar pavadinimas teisingai atspindi tikrąją įrašo temą :)

Šį kartą įrašas apie tai, kaip pasikeisti mažą ikoną esančią naršyklės viršuje prie ten, kur rašome adresą (linką). Šį maža ikona vadinama favicon  (plačiau apie ją čia).

Visi blogeriai besinaudojantys blogger.com platforma prie adreso viršuje mato mažą oranžinės spalvos paveiksliuką su "B" raide viduje.  Jei ji jau atsibodo, šiandien parodysiu kaip ją pasikeisti. Jei vis dar nesupratote apie ką šneku, pažiūrėkite paveiksliuką apačioje.  • Taigi, visų pirmą su photoshopu ar kita vaizdo redagavimo programa susikurkite naują failą 16x16px dydžio (galima ir didesnę, nes konvertavimo metu paveiksliukas bus automatiškai sumažintas) ir nusipieškite kokią tik pageidajate ikoną. Tai gali būti ir nuotrauka.
  • Išsaugotą nuotrauką turime paversti į .ico formatą. Photoshopas to neatlieka, tad einame šiuo adresu: http://iconverticons.com/ , uploadiname savo paveiksliuką ir kai konvertavimas baigtas parsisiunčiame "WWW Favicon (16x16).
  • Gautą ikoną turime kur nors patalpinti. Einame adresu http://www.imageboo.com/index.php ir uplaodinam paveiksliuką. Iš visų duotų linkų mums reikės pačio paskutinio, tiesioginės nuorodos į paveiksliuką.   • Tai atlikę prisijungiame prie savo blogger'io paskyros, einame į Kūrimas --> Redaguoti HTML. ATSISIUNČIAME PILNĄ ŠABLONĄ TAM ATVEJUI JEI PADARYTUMĖTE KLAIDŲ ir susirandame: 
 <title><data:blog.pageTitle/></title>  • Iš karto po rastu tekstu nukopijuojame šį tekstą, tik nepamirštame "URL of your icon file" pakeisti linku kurį, gavome uploadine ikoną (paveiksliukas viršuje) ir išsaugome šabloną.
<link href='URL of your icon file' rel='shortcut icon' type='image/vnd.microsoft.icon'/>

Refreshinam puslapį ir džiaugiamės nauja ikona :)


P.S. Originalus totorialas kaip pasikeisti favicon čia.


2 komentarai (-ų):

Dovilė rašė...

Tai sakai naudingus dalykus ėmeis rašyt čia visiems :}

2011 m. lapkričio 5 d. 04:54
Illusion rašė...

Kazkaip vis neatrandu vienos blogo krypties apie ka noriu rasyti, tai tenka kaip visad, apie viska po truputi :)

2011 m. lapkričio 14 d. 12:11
 

©2009ILLUSION BLOG | by TNB