2011 m. vasario 28 d., pirmadienis

Graikų virtuvės paslaptys iš pirmų lūpų

Kadangi jau gerą pusmetį gyvenu Graikijoje, ir prieš tai joje esu jau buvusi ir kadangi visi žino, kad viduržemio jūros valstybės garsėja nuostabia ir sena, tradicijų besilaikančia virtuve ir (dar vienas kadangi) kadangi maistas neatskiriama žmogaus egzistencijos dalis, nes valgyt nori visi, taigi, nusprendžiau sukurti naują postų skiltį - "Graikų virtuvės paslaptys iš pirmų lūpų". 

Kodėl būtent iš pirmų? Nes visi receptai, kuriuos talpinsiu čia bus originally graikiški, tokie, kaip juos kasdiena gamina namuose ar tavernose. O ne tokie, kurios galima pamatyti kulinarinėse knygose parduodamose turistams, kur kai kurie receptai iškraipyti ar sumoderninti.

Kadangi aš ne itin didelė maisto gaminimo fanė ir geriau visa dieną nieko nevalgysiu, nei tepsiu puodus ir ka nors kepsiu, bet visgi ta moteriška gudrybė - kai kartą draugas pagamino skanius pietus, tiek išgyriau, kad dabar ji apėmęs azartas, kas dieną ką nors gaminti. Atrado chef'ą savyje :))

Ir turbūt jau paskutinis kadangi, maistui besigaminant, aš visad sukiojuosi aplinkui ir klausinėju kodėl daroma taip, o ne kitaip, nusprendžiau, kad būtų visai nais, karts nuo karto padaryti kokį tais tiesioginį reportažą iš virtuvės tiesiai į savo tinklaraštį :))

Na ir galbūt dar rašau ir todėl, kad nors ir kaip nemėgstu gaminti, kartą į menesį toks noras atsiranda (kaltas mėnulis) ir tai taps tarsi mano kulinarinė knyga, kurios vis neprisiruošiu pradėti.

Taigi nuo šiol, šioje skiltyje rasite graikiškus receptus originaliais graikiškais pavadinimais, nuotraukomis (profesionalė iš manęs ne kokia, bet pasistengsiu kuo gražiau nufotografuoti) su aprašymais kaip gaminti.

P.S. Ir vienas p.s. apie prieskonius - neskubėkite lėkti į parduotuvę pirkti graikiškų prieskonių rinkinio, nes tokio neprireiks. Užteks turėti druskos, šviežiai maltų pipirų ir oreagano ;)

0 komentarai (-ų):

 

©2009ILLUSION BLOG | by TNB