2010 m. kovo 2 d., antradienis

Lengvas būdas sulieknėti

Visų pirma su pavasariu visus!!! Ilgai lauktas ir pagaliau sulauktas:) Tik gaila antroji diena ne taip džiugina kaip pirmoji.

Na, o ir pirmasis įrašas bus pavasariškas. Galbūt labiau moteriškas, nes būtent moteriškoji giminė po žiemos, pradeda kaip pašėlusios mesti kilogramus ir ruoštis viliojimo metui. O kol žurnalai neprisipildė dietų ir lieknėjimo patarimais, štai ką aš jums papasakosiu :)

Turiu draugę kuri rūkydavo kaip kaminas. 10 metų. Sakė gyvenime nesugebės mesti. Bet štai jai po rankomis pasipainiojo žymioji Allen Carr knyga "Lengvas būdas mesti rūkyti". Ir ką Jūs manote? Perskaitė per parą ir jau daugiau nei metus nerūko. Po savaitės įsigijo "Lengvas būdas sulieknėti" , perskaitė ir sulieknėjo. 
Parūpo ir man sužinoti, ką ten tokio stebuklingo galima rasti tose knygose, jei jos pagelbėja milijonams. Taigi prieš savaitę pasiskolinau "Lengvas būdas sulieknėti" ir puoliau skaityti. Pirmieji 60 puslapių buvo nuobodūs.. bet likusią knygos dalį negalėjau atsiplėšti. 
Knygoje nepasakojama nieko naujo. Viso mintys žinomos, tačiau pateikiamos taip, kad nėra prasmės prieštarauti. Perskaitai jas ir supranti, kad tai tikrų tikriausia tiesa. Pacituosiu Jums keletą man labiausiai patikusių ir įstrigusių minčių.


"Kodėl dietos negali padėti? Tik pagalvokite apie daugybę reklamų, su kuriomis susiduriame šiais laikais. Jos mums pateikia neįtikėtina  dietų įvairovę. Akimirkai stabtelėkite - jei kuri nors dieta iš tiesų veiktų, problema jau seniai būtų išspręsta. Nebūtų nei tokių knygų nei milijono dietų. <...> Laikantis dietos Jūs būnate ribojamas, t.y. kad Jums daugiau nebegalima valgyti tiek, kiek norite ir tokio maisto, kokio norite. <...> Tą akimirką, kai sau pasakote "Pradedu valgyti mažiau" , t.y. laikytis dietos, Jūs darote tikrą auką. Pasijaučiate suvaržytas ir nelaimingas. Maistas dėl to nepradeda atrodyti mažiau vertingas. Priešingai, jis atrodo dar dešimt kartų vertingesnis. Kuo jis atrodo brangesnis, tuo labiau jaučiatės suvaržytas ir nelaimingas. <...> Anksčiau ar vėliau pasipriešinimas išsenka, ir Jūs vėl prisikemšate. Kai laikotės dietos, būnate nuolatos alkanas. Visą Jūsų gyvenimą valdo mintis apie kitą pavalgymą. Labai liūdite, nes Jums negalime valgyti, o kai pagaliau sulaukiate išsvajotos akimirkos, vis dar jaučiatės apgailėtinai - arba dėl to, kad negalima valgyti iki soties, arba dėl to, kad Jums nepatinka valgomo maisto rūšis. Ir, kaip pasitaiko tikrai neretai, dar jaučiate ir kaltę, nes valgote daugiau, nei leidžia dieta.


Kodėl pastoviai užkandžiaujame ir persiryjame? Nes: ".. man nuobodu, esu alkanas ir susinervinęs", "...mane suviliojo malonus aromatas", "..valgis buvo paruoštas ir tiesiog negalėjau atsispirti". 
Valgome dėl bet kurios iš šių priežasčių arba dėl visų iš karto - gana sudėtinga aiškiai suprasti, ar ne? Tad nieko keista, kad priaugame antsvorio.
Įsivaizduokite, kad degalų pylimas į automobilio kuro baką būtų toks pats painus:


-Brangioji, man nuododu ir aš šiek tiek nerimauju, tad nulėksiu iki garažo ir pripilsiu senajai mašinai degalų.
-Bet juk tu pylei vos prieš pusvalandį!
-Žinau, žinau, bet užtruksiu tik dešimt minučių.


Įsivaizduokite dar absurdiškesnę situaciją:


-Įpratau kiekvieną sekmadienį iš ryto į baką prisipilti 100 litrų degalų. Esu ramus, kad niekada nepritrūksiu kuro.
-O jei visą savaitę niekur nevažiuoji?
- Vis tiek pilu 100 litrų. Tai jau tapo įpročiu. Bet kartais dėl  to kyla keblumų. Supranti, į baką telpa tik 130 litrų. Ir skaudu žiūrėti, kaip brangus benzinas iš garažo liejasi į kiemą. Tai dar ir pavojinga. Be to, tenka nuolatos ginčytis su garažo savininku ir kitais vairuotojais, bet jau sakiau - toks jau tas įprotis.
- O kas nutinka, jeigu per savaitę išnaudoji daugiau nei 130 litrų?
- Tada kurs baigiasi. Dėl to ir pripratau kiekvieną sekmadienį prisipilti pilną baką, kad to išvengčiau!


Turbūt manote, kad pateikti pavyzdžiai yra gana absurdiški. Galbūt galvojate, kad net visiškas kvailys taip nesielgtų, ką jau kalbėti apie protingą žmogų, ir esate visiškai teisus. Su savo automobiliais šitaip elgtis negalėtume, tačiau būtent taip elgiamės su savo kūnais!
----------
Visuomet atminkite, kad vienintelis valgymo tikslas - aprūpinti savo kūną reikiamu kuru ir maistingosiomis medžiagomis, kad galėtume mėgautis ilgu, sveiku ir energingu gyvenimu. Tai pat atminkite, kad nebūdamas alkanas negalėsite mėgautis maistu nei fiziškai, nei protiškai. Alkis yra būtinas, kad valgydamas jaustumėte maksimalų malonumą. Susiplanuokite savo valgymo dienotvarkę taip, kad valgio metu būtumėte tikrai išalkęs, ir nenaikinkite to brangaus alkio užkandžiaudamas tarp valgymų. Nuolatos atminkite, kad nepavyks numalšinti alkio nesveiku maistu. Lengvas būdas nustoti valgyti nesveiką maistą - nustoti jį pirkti. <...> Jei į savo lėkštę įsidėjote ar kas nors kitas Jums idėjo per daug maisto, nesijauskite taip, lyg privalėtumėte viską sušlamšti vien dėl to, kad maistas jau lėkštėje ar kad neįžeistumėte šeimininko. Asmeniškai mane erzina negalėjimas visiškai ištuštinti lėkštės, tačiau dabar man gana paprasta valgio metu užduoti sau klausimą: "Ar tu iš tiesų dabar tuo mėgaujiesi?" Jei atsakymas yra ne, aš nustoju valgyti. Atminkite - kuo mažiau suvalgote vieno valgymo metu, tuo labiau mėgausitės kitu."

Knygos pagrindinė mintis yra ta, kad nereikia vergauti maistui. Nevergaukite apetititui. Valgykite TIK TADA, kai esate TIKRAI alkanos (puikus mašinos ir kuro pavyzdys) ir valgykite tik tai, kas patinka Jums. Nevelti gurmanai būna liekni. Nes būtent jie, atsisako bet kokio bereikalingo maisto, jei jis jiems nėra pakankamai skanus.
O jie norime būti lieknos, sveikesnio valgymo nušvitimas turi trukti ne savaitę ar porą, o visą gyvenimą, nes tik susibalansavę mitybą, palaipsniui ir sversite tiek kiek norite.
Juk gyvename ne tam kad valgytume, o valgome tam, kad išgyventume :)
Kas dar neskaitė, tikrai rekomenduoju perskaityti šią knyga. Joje rasite puikių patarimų apie šokoladą ir kaip jo atsisakyti ir daug kitų naudingų dalykų. O dabar bėgsiu skaityti ir kitos šio autoriaus knygos "Lengvas būdas mesti rūkyti". Nerūkau, bet paprasčiausiai įdomu, kas ten tokio parašyta, kad sugeba paveikti mases:)

Ir mažas tipsas nuo manęs. Jei taip sunku susivaldyti dėl pastovaus šaldytuvo varstymo ir ieškojimo ko užvalgyti, užsiklijuokite nuotrauką - modelio, aktorės ar tiesiog tobulo kūno, kokį norėtumėte turėti ir Jūs ir apačioj užsirašykite "NEĖSK, NES STORA KIAULE PAVIRSI, O APIE TOKĮ KŪNA GALĖSI TIK PASVAJOTI". Padeda :)

P.S. O čia vienas perliukas, kuris daug kam galbūt sukels juoką, galbūt netgi isterišką. Ir aš pagalvojus  susijuokiu;DD
Pristatau dietą "Saulėlydžio" fanams, kurie gyvena savo mylimojo kūrinio nuotaikomis. Dietos esmė tokia: žmogus besilaikantis dietos, turi įsijausti į Edvardo vaidmenį (ar bet kurio kito vegetaro vampyro, bet labiausiai tinka Edvardas, kadangi daugiausia merginu dėl jo "miršta" gerąja prasme) ir stengtis save nugalėti, neleisti nužudyti Belos (prisivalgyti bereikalingo ir kaloringo maisto). Viskas vyksta psicologiškai. Jei jau Edvardas sugeba susilaikyti ir nežudyti žmonių, kad gertų vampyrų kraują, tai manau ir Tu sugebėtum  susivaldyti ir neprisiėsti saldumynų ir visokių nereikalingų užkandžių.

P.P.S. Pusryčiauk kaip karalienė, pietauk kaip princesė, vakarieniauk kaip elgeta.

0 komentarai (-ų):

 

©2009ILLUSION BLOG | by TNB