2012 m. sausio 23 d., pirmadienis

Kuždesių sala | Shutter island

KAS NEMATĖ ŠIO FILMO SIŪLAU NESKAITYTI

IMDB reitingas: 8.0
Mano įvertinimas: 10/10
Ar žiūrėčiau dar kartą? Taip

Siužetas: Reičelė Solando dingo kaip į vandenį. Ji ištrūko pro užrakintas kameros duris. Praėjo nepastebėta pro kelias apsaugos užkardas. Išėjo palikusi abi poras batų ir… paslaptingą skaičių seką ant popieriaus lapo.
Du pareigūnai, atvykę tirti mistiško Reičelės Solando dingimo, netrukus pasijus izoliuoti saloje, kurią nuo žemyno visiškai atskirs didžiausia per tris dešimtmečius audra. Kol vėjas ir vanduo nenuplovė paskutinių Reičelės Solando pėdsakų, jie privalės įminti jos dingimo mįslę ir atskleisti paslaptis, kurias saugo Kuždesių sala. Via obuolys.lt
Vertinimas: Kaip aš dažnai apibūdinu tokio stiliaus filmus - mindfuck. Jau nuo pat pradžių žinai, kad filmas bus komplikuotas ir kad reikia žiūrėti įdėmiai. Taip ir žiūri - seki kiekvieną detalę, gaudai kiekvieną pasakytą žodį, viską dar apmastai mintyse, palygini, bet va BUM ir pradedi nieko nebesuprasti. Viskas pradeti eiti atbuline eiga, lyg būtum kažką praleidęs filme. MINDFUCK.
Galbūt filmo mintis ir nėra originali, nes yra ir tokio stiliaus pirmtakų, bet visvien filmas striprus ir baigus jį žiūrėti priverčiantis apie jį galvoti ar net rašyti (Kaip, kad darau dabar aš).

Padiskutuokim: Knygos aš neskaičiau, bet girdėjau, kad ten pabaiga šiek tiek aiškesnė, nei filme. Pasibaigus filmui ir ypač po paskutinės frazės likau šiek tiek nesusipratusi - visgi Tedis buvo šizofrenikas nuo pat filmo pradžios ar jį tokiu pavertė? 
Pradėjus daugiau galvoti - ir tam ir tam variantui galima rasti pakankamai įrodymų, kad buvo būtent taip. Galbūt jį tikrai pavertė išprotėjusių žudiku? Juk nuo pat pradžių dingo jo cigaretės, jis rūkė svetimas; partneris taip pat buvo naujas, kurio jis nepažinojo; viena pacientė ant lapuko užrašė "Run"; taip pat taip buvo labai slapta bandymų laboratorija, apie kurią niekas neturėjo niekda sužinoti. O kur dar daktarės, kuri buvo paversta į beprotę pasakojimas, kad jis iš čia nepabėgs ir jį patį galiausiai pavers bepročiu, kaip padarė su ją? Visi šie ir dar daugiau faktų rodo, kad Tedis, per daug žinojo ir šis žinojimas, bet noras viską paviešinti jį ir pražudė. 
Bet po to pradedi galvoti tarkim Tedis visgi buvo šizofrenikas ir žudikas ir visas šitas mini spektaklis buvo tik vaidinimas jo pagydimui? Jo partneris buvo daktaras, kuris visą laiką jį prižiūrėjo? Juk niekas nesiunčia maršalų, ieškoti dingusios pacientės iš psichuškės, ypač jei tą psichuškė yra saloje, iš kurios neįmanoma pabėgti? Netgi Tedžio susigalvotas vardas buvo anagrama jo tikrąjam...

Būtų įdomu sužinoti kitų mačiūsių šį filmą nuomones. Visgi, kaip Jūs supratote pabaigą? 

1 komentarai (-ų):

mazasis-buda rašė...

Seniai labai žiūrėjau.
Šyza visiška.

Jei teisingai atsimenu siužeto liniją,tai pabaigą aš buvau linkusi suprasti taip,kad pagrindinį veikėją(L.D.C) labai suktai ir gudriai apgavo.

Nors labai įtikina ir tas kitas variantas,kad jis iš tiesų buvo šyzikas.

2012 m. sausio 23 d. 06:32
 

©2009ILLUSION BLOG | by TNB