Queen of the damned || Vampyrų karalienė


Na va, po ilgesnės pertraukos sugrįžau :) Susitvarkė visi wireless'o reikalai, taigi nuo šiol vėl viskas bus kaip įprasta.

Prieš pat kelionę norėjau aprašyti vieną tikrai įdomų filmą, tačiau nespėjau. Taigi, Jūsų must see sąraše turėtų atsirasti filmas pavadinimu "Queen of the Damned" (Vampyrų karalienė).
Šis filmas pasakoja apie tai, kaip vampyras Lestatas, pabunda po šimtmečius trukusio miego ir pradeda groti roko grupėje ir tampa populiarus visame pasaulyje. Jis nesistengia laikytis vampyrų priesaikos likti nepatebėtam, bet atvirkščiai, skelbia visam pasauliui, kad vampyrai egzistuoja. Na aišku, kaip ir būdinga visiem filmams, jis negali apseiti be meilės ir intrigų. Atsirada žavi mokslininkė, kuri domisi vampyrais, tarp jų įsiplieskia simpatija and so on. Pažiūrėsit, pamatysit ;]
Mano nuomonė. Asmeniškai man, šis filmas patiko. Visų pirma, aktoriai buvo parinkti tikrai gerai. Kiekvienas iš jų gerai įsijautė į savo vaidmenį ir jį atliko įsimintinai. Tiek pagrindinis vampyras Lestatas, tiek mirtingoji mylimoji Džesė . Labai ispūdingai atrodė vampyrų valdovė Akaša, kurios vaidmenį atliko žuvusi dainininkė Aaliyah, kurią beja, atpažinau tik pačiame gale, kai filmo pabaigoje parašė "In memory of Aaliyah".
Kostiumų dizainieriai taip pat gerai padirbėjo, nes kaip nekeista, aktorių apranga manęs nenuvylė. Lestatas buvo aprengtas padoriai, t.y. taip, kaip ir turi atrodyti vampyras prisikėlęs po šimtmečių. Jokių pigių šiuolaikinių blizgučių. Vampyrų valdovė Akaša taip pat dėvėjo labai ispūdingus kostiumus, pabrėžiančius jos valdoviškumą ir įtaką bei galią.
Muzika taip pat gana nebloga, nors negalėčiau pasakyti, kad buvo labai įspūdinga.
Šeip filmą verta pažiūrėti, nes tai tikrai nebanali istorija apie vampyrus, išsiskirianti savo savitumu (ne kaip dabartinės šių dienų ala vampyrų muilo operos).

Read More

Graikija#1

Tiesiogiai iš Halkidiki autobusų stoties. Susižvejojau internetą!!! ;D


Šiek tiek apie kelionę. Išskridau 6.10h ryte iš Vilniaus. Skrydis buvo tiesioginis. Na tik su check-in buvo problemų... gerą valandą streikavo kompiuteriai, tai vos spėjom į lėktuvą. Net Duty -free pasidžiaugt nebuvo laiko. Ir beja, eilinį kartą pastabėlę gavau, kur lagaminus priima. Vaikinus maloniai pasakė: "Kita kartą turėk omenyje, kad bagažo svoris turi būti 20kg..." Pas mane buvo 24.6Kg :))) Atskridome sėkmingai, tik susėdovai nelabai patiko. Kodėl? Long story.. Na panašiai iš tos serijos, kai kaimiečiai į miestą atvažiuoja, tai čia analogiškai. Visas lėktuvas klausė jų "krūto" telefono melodijų...Keiksmų ir šeip likusių kietų kalbų.

Pirmas ispūdis Graikijoje. Tik išlipome iš lėktuvo iš karto padvelkė šiluma.. po 5 minučių ta šiluma tapo dušnuma :))) Susirinkau lagaminus, na ir ką, pagal planą, gaudytis taksi. Susiradau taksi, kad nugabentų į Halkidiki autobusų stotį. Vietiniai, matosi "gerai išmano" anglų kalbą. Važiuojant klausiu: " Ar 31 laipsnis karščio Jums yra daug ar ne?" (Nes kaip tik mačiau, rodė 31C). O tas man: " Na taip, aišku, su taksu irgi galima į Neos Marmaras nuvažiuoti" ;DD Daugiau neklausinėjau.
Nusipirkau bilietą ir kadangi pirmąjį autobusą pražiopsojau, laukiu antro. Kitaip tą buseną pavadinčiau kepu. Taaaaaaip karšta, kad ujjj. Nors realiai pagalvos dar "tik" 31 šilumos, bet man jau per akis ir tiek.. nors.. nusimato daugiau. Lauke bandžiau būti, tačiau daugiau 5min išbūti neįmanoma. Aplinkui asfaltas ir saulė. Pora medelių auga, būtų neblogas pavėsis, tik jei lapai nuo karščio nebūtų sudžiuvę ir nukritę. Viduj ne ką geriau. Kadangi stotis neispūdinga, tai kondicionierių nėra ko tikėtis. Užtat, per valandą sugebėjau išgerti 1.5 litro vandens. Visi su buteliukais ir tevaikšto.
Nei miegok, ant lagaminų.. nes jei pramiegosi, kol kas nuvogs lagaminą, nei taip ką veiksi. Tai taip apsidžiaugiau, kai susiradau internetą. Galvoju, visgi galima pabandyti, ir paskutinis iš visų wireles'ų veikė!!!
Už nugaros junk food'o kavinė.. pasirodo, Graikijoje viduje rukyt galima... arba čia tik šitoj ;D

Situacija aplinkui: moteriškė po dešinę vis ticharina, ką čia darau su tuo kompiuteriu. Vaikinas priešais vėdinasi automobiliu lankstinuku ir irgi kaip aš kepa (matosi, kad ne vietinis). Moteris po kairę, valgo didelį bulkos gabalą (ala submarinas) su varvančių nuo riebalų kumpio gabalu.. feee.. kaip tokiam karštyje galime valgyti tokį maistą?? Beje, mini graikiškas pastebėjimas. Pastebėjau, kad jei Lietuvoje, kompiuterio baterija tik šildydavo kelius, tai dabar juos svilina. Ir dar... jei plytelės ant žemės visur būna šaltos (suprask kojas, atsišaldyt gali), tai čia jos pavėsyje ir dar sugeba būti šiltos... :| Bet šeip smagu, sėdi tarp žmonių, jei kalba be perstojo, o tu nifiga nesupranti apie ką.
Tai va, tokios tos pirmosios valandos Graikijoje:)

Čia šią minutę randuosi :))

Read More

Susimatysim

Už 3h išskrendu į Graikiją. Susimatysim, kaip tik sugaudysiu internetą ;]

Read More

Europos Parlamento rinkimai

"Europos Parlamento (EP) rinkimuose lietuviai kol kas balsuoja rekordiškai vangiai. Iki 19 val. prie balsadėžių buvo atėję tik 15,68 proc. rinkėjų, dar 4,12 proc. savo valią yra pareiškę iš anksto. Neaktyviai gyventojai balsavo ir pirmąją dienos pusę: iki 14 val. prie balsadėžių buvo atėję 8,53 proc. rinkėjų. <...> Tai yra vienas iš mažiausių aktyvumų, kai yra visoje Lietuvoje balsavimas", - sekmadienį Seime spaudos konferencijoje sakė Z. Vaigauskas". Via delfi.lt

Eij, žmonės, what's going on? Negi niekam neįdomu, kokia bus mūsų ateitis? Na aišku, aš irgi būčiau balsavusi, jei tik biletenius bučiau gavusi, bet pasirodo paštininkė patingėjo atvežti...

Read More

Photoshop'o evoliucija

Viena mano draugė Facebook'e neseniai buvo užsirašiusi: "Seniau buvo gėda neturėti mobilaus telefono, po to kompiuterio..o šiais laikais, tik pabandyk neturėti fotošopo, visi kaip mat pirštais užbaksnos".
Nuėjus į pažinčių svetainę pamatai, kad tik gal 10% anketų nuotraukų nėra mačiusios bent minimalaus photošopo redagavimo. Net sakoma: "Šiais laikais net celiulitas nebaisus, kai yra fotožopas".
Su photoshop'u galima atlikti daugybę neįtikėtinų darbų, nes realiai pagalvojus, photoshop'o galimybės neišsemiamos. Photoshop'as dabar tapęs visų grafinių redaktorių sinonimu (panašiai, kaip visas sauskelnes vadinam pampersais). Bet, ar žinot, kad photoshop'as atsirado 1988 metais? Kad jau išleista 15 photoshop'o versijų? Kaip keitėsi workspace'as? Toolbar'ai? Kokių naujų funkcijų ir efektų atsirado? Viską vienoje vietoje, galite pamatyti čia. O wikipedijoj - šiek tiek history apie photošopą.


Read More

Pastebėjimai #3

  • Jei atsiranda programos atnaujinimas, būtinai jį ir įsidiegite. GPS'ui galioja tas pats. Nesinaudokit neatnaujintu GPS, nes nutiks taip, kaip nutiko man su drauge Vilniuje. Šventaragio gatvės ieškojom gerą valandą, o ji pasirodo buvo už kampo, nors GPS'o žemėlapis rodė ten kažkur aplinkui, bet visai kitur;]]]
  • Radau įdomią citatą apie knygų skaitymą, kuri gana aiškiai išreiškia vyresnių žmonių požiūrį į šių dienų jaunimą : "<...>džiaukitės, kad jaunimas dabar išvis ką nors daugiau skaito, nei tik kad SMS'us.. <...>" Taigi, ką, esemesų skaitytojai... gal laikas ir knygas paskaityti?
  • Įvykus LOGIN'2009 ir nuaidėjus didžiausiems atgarsiams plačiojoje blogosferoje (į kokį blog'ą beužsuksi, LOGIN'as buvo paminėtas galima sakyti visose. Beja, aš dabar darau tą patį, nors ir vėluodama.). Taigi tą proga norėčiau aptarti vieną tokią nominaciją: "Metų interneto tendencija" kuri buvo pripažinta, kad "Lietuva kraustosi į Facebooką". Na taip, dabar FACEBOOK'as ant bangos. Dainininkai, įvairios firmos, netgi minėtoji vyriausybė, žodžiu visi, kraustosi į (kaip vienas draugas pavadino) snukiabukį. Kuria fanų klubus, galerijas ir pan. Na panašiai kaip su Myspace'u darosi. Tik įdomiu kodėl tai tik dabar tapo taip populiaru? Aš FACEBOOK'e jau antri metai ir kai prieš du metus paklausdavau, ar kas iš Jūsų užsiregistravęs FACEBOOK'e, išgirsdavau atsakymą: WTF is FACEBOOK?? O dabar? Pagal naujausias tendencijas, tai Tave laikys atsilikusiu, jei tik neturėsi ten anketos. Vat, kaip keičiasi laikai.
  • Visada galvojau, kad talentų šuo, stengiantis rasti 'iš gatvės' atėjusius talentus yra gerai. Na aišku, nelyginkime Lietuvos ala realybės/talentų šuo, kur gamina vienodas vienadienes ar pusmetines žvaigždutes, ir tai kurių po metų nieks nepamena. Bet žvelgiant pasauliniu mąstu, manau, kad buvo padaryta gana neblogų atradimų.
Danijos talentų šuo 2008.

Danijos talentų šuo 2008. Finalinis pasirodymas.

Read More

Saulėlydis VS Miręs iki sutemų


Abi knygos šiomis dienomis karaliauja knygynų TOP'10 parduodamų knygų sąrašuose. Abi įdomios, populiarios ir tiesiog graibstyte grabstomos nuo parduotuvių lentynų. Stephanie Meyer "Saulėlydžio" pristatinėti, manau, niekam nereikia, nes pasaulinė Twilight'o banga jau užklupo ir Lietuvą. Charlaine Harris "Miręs iki sutemų" tos pačios tematikos (apie vampyrus) knyga, kuri populiarumu nenusileidžia "Saulėlydžiui". Ji buvo parašyta kiek anksčiau nei "Saulėlydis" ir netgi laikoma pagrindiniu Stephanie Meyer "Saulėlydžio" sagos ikvėpimo šaltiniu. Taip bent jau skelbia knygos recenzija.
Plagiatas ar ne plagiatas, įkvėpimo šaltinis ar ne, tačiau abi knygos tikrai savotiškos ir įdomios. Kadangi jau perskaičiau abi, taigi, galime jas šiek tiek palyginti.

Visų pirma rašymo stilius. Stephanie Meyer knyga "Saulėlydis" buvo pats pirmasis jos darbas. Jokios patirties prieš tai. Stilius ir rašymo maniera dar nebuvo galutinai susiformavę ir tai matosi pirmoje dalyje. Vėliau, kitose knygose ("New moon", "Eclipse", "Breaking down") ryškėja charakteris ir knygų kokybė vis kyla. O paskutinė jos knyga "The host", mano manymu, parašyta beveik tobulai. Tuo tarpu Charlaine Harris knygų pasaulyje nebuvo naujokė. Prieš tai ji jau buvo gavusi Agatos Christi nominaciją už "Tikrų žmogžudysčių romanų" ciklą ir buvo jau įvertinta detektyvų autorė. Taigi patirties turėjo, knyga ryški, užkabinanti ir intriguojanti jau nuo pat pirmų puslapių.
Knygų turinys. Nors daugelis ir teigia, kad Stephanie Meyer knyga ryškus plagiatas (pvz. Sukės ir Edvardo gebėjimas skaityti mintis), tačiau, kai pradėjau skaityti "Miręs iki sutemų" daugiau taip nebegalvoju. Labiausiai skiriasi knygų atmosfera. "Saulėlydis", kaip daug kas sako skirta paaugliams, ištroškosiems meilės, romatikos, iššūkių. "Miręs iki sutemų" labiau subręndusi, netgi sakyčiau seksualesnė knygą. Jei "Saulėlydyje" apie seksą kalbama puse žodžio (pirmose dalyse beveik neužsimenama), tai "Miręs iki sutemų" - seksualus, su daugybę erotiškų (ir nelabai) scenų.
"Saulėlydyje" - vampyrai tabu. Niekas iš aplinkinių negali sužinoti, kad tu esi vampyras. Jie slepiasi, apsimeta gyvenantys normalų ir pilnavertį gyvenimą. Aplinkiniai, apart Bellos ir indėnų, nieko nenutuokia apie vampyrų egzistenciją. 'Miręs iki sutemų" - vampyrai įprastas reiškinys. Jie buvo pripažinti kaip legali padarų rūšis. Japonai, netgi sukūrė kraujo pakaitalą - sintetinį kraują, kad būtų nužudoma kuo mažiau žmonių.
Balsai galvoje. Edvardas gali girdėti visų balsus, bet tik ne Bellos. Šią savo savybę jis panaudoja savyginos tikslams, kai reikia sužinoti ar niekas iš aplinkinių neįtaria, kad jie vampyrai (5-oji dalis, "Midnight sun"). Analogiškai C. Harris knygoje Sukė Stekhaus girdi aplinkinių mintis ir kaip galėdama apsišarvuoja nuo jų. Tačiau savo svajonių vampyro minčių ji negali girdėti.
Tiek Edvardas, tiek Bilas žavisi savo antrosiomis pusėmis ir mano, kad dėl savo išskirtinumo, ir neįprastų gebėjimų (Edvardas negali skaityti Bellos minčių; Sukė gali skaityti visų mintis) juos jos taip ir traukia. Beja, tiek Edvardas tiek Bilas pripažįsta, kad Bellos ir Sukės kraujas laaaabai skaunus.
Abejose knygose vampyrai gali apžavėti žmones, bijo šviesos, yra velniškai stiprūs ir greiti (nors tai įprastas vampyro prototipas). Pastebėjau, kad netgi balsas ar oda aprašomi panašiais epitetais ir palyginimais: "<...>jo oda buvo švelni kaip šilkas<...>", "<...>kūnas buvo tvirtas kaip marmuras<...>".

Tai tiek panašumų ir skirtumų. Jų yra daugiau, bet jei aprašinėsiu visus, tikrai nesuspėsiu iki ryto ir tuo labiau, Jums atsibos skaityti :)) Kuri knyga yra geresnė, palieku nuspręsti patiems, tačiau manau, kad jei jau tapote šiek tiek pakvaišę dėl vampyrų, verta paskaityti abi. Skaitosi tikrai lengvai ir kiekviena savaip įtraukia, net nesinori atsiplėšti.

P.S. Kai į knygyną nuėjau pirkti "Miręs iki sutemų" ir "Twilight" anglų kalba, konsultantė nusišypsojo ir tarė: "Pastarosiomis dienomis, atrodo, kad visi nori pavirsti vampyrais..." :))

Read More

Kaip atrodai - toks ir esi?

Kai sutinkate naują žmogų, pamatote gatvėje ar kur kitur, jau tada susidarote ispūdį ir pačią pirmą, pradinę nuomonę apie jį. Kad ir kaip būtų banalu, dažniausiai būna taip - jei žmogus gražus, stilingas, tvarkingai ir gražiai apsirengęs ir jei dar būna taip, kad tuo momentu šypsosi, taigi viskas - nuomonė dažniausiai būna gera, nes tas žmogus tau patinka. Patinka ne todėl koks jis yra, o todėl, kad jo, pavadinkim tai, prekinė išvaizda gera. O jei eini gatve, o prieš tave eina apsmurgęs, netvarkingas žmogus, dar gali būti susiraukęs ir blogos nuotaikos, nori nenori, dažniausiai nejaučiame simpatijos. Šiais laikais, taip įprasta, vertinti žmogų, tokį, kaip jis atrodo, bet toks koks jis yra.
Bet yra toks posakis: "Negalima vertinti knygos pagal jos viršelį", taip pat ir žmonių negali įvertinti remdamasis vien tai, kaip jis atrodo ar tuo momentu jaučiasi. Kad ir pats banaliausias , bet akivaizdus pavyzdys. Turbūt nėra tokių, kas nebūtų girdėjęs apie Susan Boyle fenomeną. Kai neišvaizdi 47-erių bedarbė iš UK, "Britain's got talent" konkurse tapo kone sensacija ir išgarsėjo visame pasaulyje. Jai pasirodžius scenoje, ji buvo ne itin maloniai sutikta tiek publikos tiek komisijos. Kadangi pati Susan Boyle buvo, tarkim, bjaurusis ančiukas, kuris neblizga naujausių dizainerių kolekcijų rubais, nepriekaištingu makiažu ir šukuosena, o paprasta moteris, netgi nedažytais plaukais. Kai ji pareiškė, norinti būti garsi dainininkė, šis noras buvo sutiktas su pašaipos šypsena veide. Pašaipa sekė iki jai pradedant dainuoti. Po pirmųjų žodžių žiūrovus ištiko nuostabos šokas... Komisijos ir žiūrovų reakcija, kuo puikiausiai matosi šiame video, kurį pasižiūrėkite čia, pasakoti neverta. Balsas pasakiškas.. dieviškas.. tobulas...

P.S. Per tą patį šou, prieš porą metų buvo nutikęs panašus įvykis su Paul'u. Paprastu tarnautoju, kuris kaip pasirodo turėjo nerealų balsą. Pačekinkit čia ;]

Read More

Internetinių servisų apžvalga. Jų vaidmuo “eGyvenime”.

Šį kartą šiek tiek iš IT srities. Kadangi pati studijuoju verslo informatiką, tai su visais šiais IT dalykėliais susiduriu kasdieną. Net ne aš viena, o visi žmonės, kurie naudojasi internetu. Šiais laikais internetas taip įaugęs į kiekvieno žmogaus gyvenimą, kad daugelis be jo neįsivaizduoja nė dienos. Kiekvieną dieną žmonės naudojasi daugybę internetinių servisų, tokių kaip : elektroninis paštas, nuotolinis prisijungimas (telnet), failų keitimasis (FTP), web’u (www) ir kitais, kurie padeda komunikuoti ir keistis informacija tarpusavyje. Taigi, čia trumpos ištraukos iš mano referato apie interneto teikiamas paslaugas, kuriomis mes naudojamės kasdieną. Visa tai yra vienas ir tas pats, gerasis mūsų draugas internetas, kuris sudarytas iš daugybės paslaugų, kurias visi ir vadina - INTERNETAS. Taigi, kokios tos paslaugos, galbūt bus įdomu ir Jums ;]
  • Elektroninis paštas - viena plačiausiai naudojamų interneto paslaugų. Tai globalinė sistema, galinti nusiųsti laišką į bet kurį pasaulio kompiuterių tinklo tašką per keliasdešimt sekundžių. Greitas, nebrangus, asinchroninis ryšys. Ši paslauga tapo labai populiari, nes žmonės gali siųsti ir skaityti pranešimus tada, kada jiems patogu, nekordinuodami savo veiksmų su kitais. Elektroninio laiško žinutėmis gali būti perduodami įvairaus tipo duomenys, tokie kaip HTML formatuotas tekstas, multimedia (paveikslėliai, garso ir vaizdo informacija), hypernuorodos ir pan.
  • Telnet (nuotolinis prisijungimas, remote login) - tai paslauga, leidžianti naudoti nutolusio kompiuterio resursus. Galima prisijungti ne tik prie kompiuterio tame pačiame kambaryje ar pastate, bet ir prie kompiuterio, esančio kitame pasaulio krašte. Prisijungus prie kompiuterio galima peržiūrėti jame esančią informaciją.
  • FTP (failų keitimosi protokolas, File Transfer Protocol) - failų persiuntimo iš vienos stoties į kitą protokolas, sukurtas 1971 m., kai dar nebuvo TCP ir IP, bet šiek tiek modifikuotas bei papildytas naudojamas ir dabar. FTP perduoda failus tarp lokalios ir nutolusios failų sistemos. Paprastai vartotojas turi prieigą prie nutolusios sistemos resursų. Įvedęs savo identifikatorių ir slaptažodį vartotojas gali persiųsti failus iš vienos sistemos į kitą.
  • WWW – (žiniatinklis, WEBas, World Wide Web) – interneto dalis, resursai, kuriuos internete galima pasiekti naudojant URL (Vieningus Resursų Identifikatorius). Dėl savo naudojimo platumo jis dabar yra neretai supainiojamas su visu internetu apskritai, tačiau tai yra tik interneto poaibis. 1989m. pradėtas naudoti populiariausias interneto taikomasis procesas – WWW. HTML, HTTP, Web serveris ir Web naršyklė – keturios pagrindinės WWW funkcinės komponentės. Įkūrėjas – Timas Bernersas Lee. Web imponuoja vartotojams, nes tai yra paslaugos pagal užklausą, t.y. vartotojai gauna tai, ko nori, ir tada, kada nori. Šiandien sunku įsivaizduoti, kad 1993 m. veikė tik 50 web serverių. Šiuo metu Žiniatinklis (WWW)n tampa populiariausia interneto informacijos paslauga. Populiarumo priežastis paprasta: čia vadinamuose tinklalapiuose pateikiami įvairialypiai elektroniniai dokumentai (tekstinė, grafinė, garsinė, vaizdinė ir kt. informacija), tarpusavyje susieti nuorodomis, leidžiančiomis sparčiai ir patogiai „vartyti“ šiuos puslapius.
  • IRC arba Internet Relay Chat - ryšio protokolas ir interneto paslauga, skirti gyvai bendrauti internete (operatyviai apsikeisti trumpomis tekstinėmis žinutėmis). Pokalbų retranslaivimas internete IRC (pokalbis internete realiuoju laiku)- tai pokalbių su keliais pašnekovais iš karto sistema. IRC protokolas buvo sukurtas 1988 m. Suomijoje, kai Oulu Universiteto studentas Jarkko „WiZ“ Oikarinen, bandė perkelti geriausių BBS sistemų galimybes į Internetą. Manau, daugelis pamena MIRC'o laikus, kai čatindavome sėdėdami kanaluose, pvz bare ar bardake :) Nors, dabar IRC jau pamažu pamirštamas ir jį keičia, gal net galima sakyti pakeitė, skypas, messengeris.
  • USENET - yra viena seniausių interneto tarnybų – anksčiau už ją atsirado tikriausiai tik elektroninis paštas. Pradžioje naudota tik kaip diskusijų forumas, ji ilgainiui virto gigantiška dvejetainių failų saugykla ir mainų vieta, nors diskusijos, ypač techninės ir politinės, niekur neišnyko. Dabai tai naujienų, diskusijų bei elektroninių konferencijų paslauga internete.
  • TWITTER'is - nauja interneto teikiama paslauga ypatingai išpopuliarėjusi paskutinį pusmetį. Tai ala naujoji SMS. Jūs galite siuntinėti trumpas, 140 simbolių žinutes, kurios talpinamos į Jūsų profilį. Iš esmės tai yra periodiškas ir nuolatinis atsakymų į klausimą “Ką dabar veiki?” rašymas, šiek tiek primenantis IM bendravimą ir IRC kanalus - bent jau tuos, į kuriuos renkamasi bendrauti, o ne siųstis muziką. Taigi, trumpai tariant TWITTER’is yra Tavo daugybė atsakymų “Ką veiki?”, kurie vis atnaujinami ir talpinami Tavo profilyje. Savotiškai idomi paslauga, kuri jau tapo naujuoju brandu. Paskutinį pusmetį populiarumu pralenkė net facebook.com ar myspace.com.
  • „Google Drive“ paslauga, suteikianti galimybę vartotojams internete naudotis neribotos talpos asmeniniu kietuoju disku, yra pats geidžiamiausias „Google“ produktas, teigia „TGDaily.com“. Kai ji debiutuos, „Gdrive“ veikiausiai iš esmės pakeis naudojimosi kompiuteriais įpročius ir padės „Google“ nuversti nuo sosto iki šiol mūsų kompiuteriuose karaliaujančius „Windows“. Naujoji „Google“ paslauga „Gdrive“, siūlanti perkelti į internetą savo kompiuterio kietojo disko turinį, įkrauti OS bei taikomąsias programas, veikiausiai taptų vienu reikšmingiausių IT pasaulio įvykių. Ženklų, kad ji gali būti pristatyta jau šiais metais, vis daugėja. Tačiau lazda turi du galus. Jei bus taip, kaip Google ir prognozuoja, leis naudotis neriboto dydžio ištekliais, jau po poros dienų milijonai žmonių užkims beveik visų serverių laisvą vietą., O naujus, laisvus, pastatyti kainuoja. Taigi, mano manymu, šios naujovės ateitis pakolkas miglota.
  • Microsoft LIVE. Microsoft gerokai pasistengė ir pasiūlė visai įdomių programų rinkinį internete - Live. Panašių programų rinkinį turėjo ir anksčiau, tačiau jis buvo gan ribotas. Live šiek tiek panašu į socialinį tinklą – kuo daugiau draugų ir pažystamų naudojasi, tuo daugiau galimybių ir funkcijų galima išnaudoti.
    “Live” tarnybos bei programos:
    “Windows Live Photo Gallery” - programa tvarkyti nuotraukoms, sukelti jas į internetą (”Picasa” analogas, tačiau pastaroji populiaresnė)
    “Windows Live Messenger” - puiki pokalbių programa, tačiau “Skype” ją nukonkuravo.
    “Windows Live Writer” – internetinis blog’as. Netaiso lietuvių kalbos.
    “Windows Live Family Safety” - programa (tarnyba) skirta apsaugoti vaikučius nuo XXX tinklapių lankymo.Taip pat galima stebėti, interneto lankymo istoriją.
    “Windows Live Spaces“ - tinklaraščių talpinimo tarnyba. Graži, lengvai tvarkoma ir suprantama, tačiau kiek labiau skirta mažesniam pasauliui - idealu informuoti šeimą ir draugus, kas vyksta pas tave.
    “Windows Live SkyDrive” - failų talpinimo tarnyba. Šiuo metu galima patalpinti iki 25GB failų. Privalumai - geras greitis, failus galima apsaugoti slaptažodžiu, sukurti viešus ir privačius katalogus, galimybė suteikti tiesioginę nuorodą failui, . Trūkumas - negalima įkelti daug failų vienu metu, t.y. reikia kelti po vieną. Galima būtų pavadinti Flash atmintinių konkurentų. Reikiamą informacija susimeti į savo talpyklą ir jei reikia kokio nors failo prezentacijai, darbui ar galiausiai nori parodyti nuotrauką draugui, prisijungi iš bet kokio kompiuterio ir patenkinta į savo failų saugyklą.
    “Windows Live Events” - tarnyba skirta planuoti-organizuoti-informuoti apie jūsų planuojamą renginį. Galima diskutuoti, įkelti nuotraukas, matyti, kas dalyvaus, kas ne - kažkas panašaus kaip “Facebook“.
    “Windows Live for Mobile” - puiki tarnyba Jūsų mobiliajam telefonui, tik blogiausia, kad kol kas ja pilnai negalima naudotis Lietuvoje (nepalaiko Lietuvos operatorių).
    “Windows Live Calendar” - Tiesiog geras kalendorius. Nemokamai sinchronizuojamas su Microsoft Office.
    “Windows Live Groups” – Galimybė kurti grupes. Suteikiama iki 5 GB failams.
    “Windows Live Hotmail” – Elektroninis paštas. Galima sukurti kelis accountus (pavyzdžiui vieną oficialų, o kitą namas) ir juos lengvai perjunginėti. Patogus naudotis ir greitas.
    “Microsoft Office Live Workspace” - tarnyba, kurioje galima laikyt ir dalintis su kitais žmonėmis savo dokumentais. Vienu metu galima sukelti daug ir įvairių dokumentų.
Šiais laikais internetas ir naudojimasis juo yra daugelio mūsų įprastinio gyvenimo dalis. Kiekvieną dieną milijardai žmonių naudojasi internetiniais servisais ir jų pagalba atlieka daugybę užduočių. Internetas ir jo teikiamos paslaugos (servisai) suteikia galimybę siųsti laiškus vieni kitiems, keistis turima informacija ir visaip kitaip komunikuoti tarpusavyje. Šiais laikais gyvenimas be interneto ir jo teikiamų paslaugų jau nebeįsivaizduojamas. Ne tik kasdienis žmonių gyvenimas, bet ir pramonė, bankų, didelių įmonių veikla irk t. paremta internetu ir galimybe juo keistis informacija. Globaliniai kompiuterių tinklai jau vaidina nemenką vaidmenį pasaulio prekių ir paslaugų rinkose, ir ateityje tas vaidmuo ne tik ne mažės, bet didės stulbinančiu greičiu. Plečiantis techninėms galimybėms, informacijos perdavimo greitis kils, ir kartu kils perduodamo vaizdo ir garso kokybė, taigi didės reklaminės medžiagos įtaigumas, kas tik dar labiau paskatins Interneto tinklo ir jo teikiamų paslaugų panaudojimą prekybos ir ne tik tikslams. Galbūt tai sukels ir daug problemų, tačiau globalinių kompiuterių tinkų privalumai nustelbia jų trūkumus.

Read More

Pasižadėjimai 2009-iesiems - įvertinimas

Sausio pradžioje pasirašiau sau pasižadėjimus, ką noriu nuveikti per šiuos metus. Pusę metų praėjo, puse kelio, taigi, padarykime pasižadėjimų inventorizaciją.

  1. Įsimylėti (!). Pakolkas vis dar nieko neįsimylėjau ir nematau ką galėčiau įsimylėti. Ną vieną matau, tik kažkodėl kaip kad būna kiaulystės dėsnis, tu jam dažniausiai būni neidomi ;D
  2. Būti meilesnei artimiems žmonėms ir dažniau šypsotis. Stengiuosi... tikrai stengiuosi.. kartais nelaba pavyksta, bet stengiuosi :)
  3. Išstudijuoti photoshop'ą iki galo (ar bent maximaliai kiek įmanoma). Tiesa pasakius su photoshopu apsileidau šiek tiek.. shame on me, bet pasistengsiu po egzaminų, kai laiko daugiau bus, pasitaisyti :)
  4. Reguliariai sportuoti sporto klube ir sąžiningai atlikti visą treniruočių programą. Emm.. apsileidau :|
  5. Baigti skaityti tas knygas, kurias pradėjau. Vat su knygomis geresni reikalai ,tikrai pradėjau daugiau skaityti :)
  6. Numesti 7kg. Per žiema atgal 2kg priaugau :|||
  7. Atprasti vakarais ir naktimis valgyti saldumynus. Kartais nevalgau, o kartais būna tikri rijadieniai :D
  8. Išsigydyti internetinių pažinčių ligą. :) Daugmaž ;D
  9. Daugiau bendrauti su Evelina. Stengiamės kiek galim :)
  10. Vasara nuvažiuoti į JAV. Deja, į JAV nevažiuoju, nes krizė, brangu, nieks kartu nenori ;/ BET.. važiuoju į Graikiją, Halkidiki pusiasalį, Neos Marmaras kurortą :) Tikiu, kad bus smagu.
  11. Nusipirkti naują automobilį (keičiam legendinę laguną :))). Vat vasario mėnesį ir pakeičiau :) Į Suzuki SX4.
  12. Rudenį susirasti darbą. Na.. dar pakolkas ne ruduo :)
  13. Pavasario semestrą baigti taip pat gerai kaip ir šį rudens. Na su tokiu intelektikos dėstytoju, tai nelabai kaip čia su tais gerais rezultatais bus...;/
  14. Suskambėjus žadintuvui ryte iškarto keltis, o ne dar 20 kartų spausti "snausti". Ojj.. šito niekada nebus.. miegas šventas dalykas ;]]
  15. Susitvarkyti visas nuotraukas esančias kompiuteryje ir jas surašyti į DVD (nelaimės atveju gaila tike nuotraukų būtų prarasti). Tiesa pasakius pusę nuotraukų susirašiau ir vėl aptingau..
Na va, išvados tokios, kad dar turiu pusę metų vykdyti tai ką užsibrėžiau. Kai kas juda į priekį, kai kas ne.. bet tam žmonės ir kelia tikslus, kad turėtu ko siekti :)

Read More

TWILIGHT triumfavo MTV movie awards 2009


Sekmadienio naktį įvyko MTV movie awards, kuriuose, kaip ir buvo tikėtasi triumfavo filmas TWILIGHT (Saulėlydis), sukurtas pagal Stephanie Meyer to paties pavadinimo romaną. Tai romantinis filmas apie mirtingosios merginos Bellos ir vampyro Edwardo meilę. Vien romanas pelnė didžiulį pasisekimą ir buvo įtrauktas į BEST SELLER sąrašus.
Per ceremoniją filmas susišlavė net 5 apdovanojimus : geriausias metų filmas, metų debiutas, geriausia aktorė, geriausias bučinys ir geriausia kova. Na aišku pasistengė fanai, bet aš už, man filmas patiko :)
Daugiau nuotraukų iš apdovanojimų ceremonijos rasite čia ir čia. MTV kino apdovanojimus galėsite pamatyti birželio 6 dieną 14.00 ir 17.00h per MTV Lietuva.

Metų bučinys. Išties labai žavu ir romatiška.



Taip pat buvo pristatytas ir oficialus TWILIGHT: New moon trailer'is.
Filmo pasaulinė premjera 2009 lapkričio 20 diena.



P.S. Trečioji TWILIGHT dalis "Užtemimas" (Eclipse) lietuvių kalba knygynuose pasirodys birželio 30 dieną. Tačiau yra galimybė ją gauti anksčiau, apie kuria galite pasiskaityti čia ;)

Read More

Vyriausybė TWITTER'yje ir FACEBOOK'e

Rinkimai. Seimas. Prezidentas. Ministrai. Seimūnai. Mūsų šalies išrinktieji, kuriems mes patikime valžią į rankas valdant mūsų šalį.

Apie vyriausybės veiklą dažniausiai sužinome per TV žinias, spaudą, internetą, tiesiogines transliacijas internetu. Tačiau, dabar turime dar vieną naują galimybę, skirtą manau daugiau jaunimui, stebėti vyriausybės veiklą. Paskutinius mėnesius vyriausybė pasiekiama TWITTER'yje ir FACEBOOK'e (paieškoje tereikia įvesti "vyriausybė" ir pateksite i profilį). Kaip pati vyriausybė teigia - XXIa. - technologijų amžius ir mes nenorime nuo jų atsilikti, taigi pasirūpinome, kad būtume pasiekiami per pačias naujausias komunikacijos priemones. Gal ir gerai, jaunimas gali stebėti ir šiek tiek daugiau sužinoti, ką vyriausybė nuveikė per dieną, kokius sprendimus ir nutarimus priėmė, nes tik nedaugelis žiūri publicistikos laidas ar skaito politikos rubrikas laikraščiuose.
Ir, iš tiesų, paskutinį mėnesį stebėjau šių vyriausybės profilių populiarumą. TWITTER'yje sekėjų skaičius jau išaugo iki 148 ir vis didėja. FACEBOOK'e vyriausybės fanų jau per 800. Galbūt tokiu būdu ir jaunesnioji karta pradės bent kiek domėtis politika ir nebe taip apatiškai reaguos į rinkimus (aj, kam čia eit balsuot, kiti nubalsuos juk) ir vyriausybės veiklą (aj, man dzin, ką vyriausybė nuveikė šiandieną mano labui) ?

Read More
 

©2009ILLUSION BLOG | by TNB