Apie nuotaikas Lietuvoje...

Kokios dabar vyrauja nuotaikos Lietuvoje? Švelniai tariant sušiktos. Krizė, skolos, paskolos, nedarbas.. pats nesi tikras ar ryt Tavęs neatleis. O dar va kitą mėnesį už šildymą gausi kosminę sąskaitėlę... O dar ruduo... Lietus, vėjas, šalta. Taigi, nelinksma Lietuvoje darosi.
Studentams irgi nelinksma. Ypač naujai iškeptiems pirmakursiams. Baigs universitetą, turės kokią 20000lt paskolą atidavinėti. Diplomas tai reikalingas, bent kiek geresniam darbui, jei sumanysi karjeros aukštumų siekti. Nori diplomo - mokėk! Nėra pinigų - skolinkis. Baigęs univerą dar 10 metų paskolas atidirbinėsi.
Paskolas pasiėmusiems irgi nelabai linksma. Palūkanos kyla, mokėt vis daugiau ir daugiau reikia. Atlyginimo nebepakanka. Nes valgyt visgi irgi norisi. O kas galėjo pamanyti. Prieš porą metų ekonomika kilo, atlyginimai didėjo 20 procentų. Visi ėmė maksimalias paskolas, manydami, kad kitais ir dar kitais metais, atlyginimas dar pakils 20%. Taigi, jo turėjo pakakti.. bent taip liaudis manė.. Bet va ėmė ir įvyko krizė, kurios niekas neplanavo. Prieš metus naujasis lietuvis (gyvendamas skolon) žiūrėk ir BMW'ą ar Mersą vairavo, naujam name gyveno, o dabar jo namus iš varžytinių pardavinėja. Taigi, nelinksmą liaudžiai. Moralas: nereikia pervertinti savo galimybių. Aišku, norisi ir gražiau ir geriau gyventi, na bet nereikia lipti ant maksimumo. Kaip sakoma, aukštai kilęs, žemai krisi.
Taip pat nelinksma ir tai 15 žmonių iš Antano firmelės. Bankrutavo firma, nebėr darbo. Atleido. Na, Antanui kiek linksmiau. Bankrutavo tai bankrutavo, visgi liko 1 milijonas Antano kišenėje iš firmos (Juodoji buhalterija). Taigi dabar atostogauja, ieško gyvenimo prasmės Indijoje. Užsiima sielos valymu ir bando atgauti jėgas. Girdėjau, beja, važiuos į Norvegiją, reikia apžvelgti naujus verslo planus.
---
Beja, pamąstymui. Skaičiau straipsnį neperseniausiai. Žvengia iš mūsų ne tokie jau ir tolimi kaimynai skandinavai. Sako Lietuvoje, tik prakuto koks verslininkėlis, jau su naujausiu bimbalu ar mersu važinėja. Net ir verslininku būti nereikia. Nueini į banką, pasiėmi paskolą ir turi su kuo pasirodyti prieš draugus - naujutėlaitį, žvilgantį mersą. Skandinavijoje kiek kitaip. Peaugot, Nissan, Renault, Toyota ir daugelis kitų brandų - skirti vidutinės klasės vartotojams. Užimi aukštas pareigas ir gauni gerą atlyginimą - prašom, važinėkis su bemwu. Skirtingai nei Lietuvoje, ten niekas nesistengia parodyti to, ko neturi. Gauni statistinę vidutinę algą, tai kokio velnio puse algos atiduoti merso lizingui ir visą mėnesį skaičiuoti centus ant benzo ir maisto? Pasitekink kuklesniu automobiliu, kurį gali turėti, bet bent jau nereikės paskutiniu pinigų jo lizingui sukišti. Skandinavai niekaip nesupranta tos lietuviškos logikos.
Aš irgi kartais nesuprantu. Daug kas (na kai pasiėmė paskolas ir namą statėsi) samdėsi dizainerį, mat reikėjo namo vidų suprojektuoti, kaip įsirengti ispūdingiau, kad draugai ir pažystami seilę varvintų. Kitose šalyse ofisai na ir turtingieji samdosi dizainerius, kad namus projektuotų. Lietuvoje, mat visi "įkanda" dizainerio paslaugas. Ala lygis.
Taigi, nelinksmos nuotaikos Lietuvoje...
---
P.S. "Mat jei aš rašau apie viską, tai skaitytojai turi būti mano fanai, jiems turi rūpėti, ką aš manau apie tą ar aną, jie turi domėtis manimi, o ne politika, religija, IT, marketingu, filmais ir taip toliau." Tuo norėjau pasakyti, kad tai tik mano nuomonė :)

Read More

Pastebėjimai #4

  • "The quick brown fox jumped over the lazy dog". Šiame sakinyje naudojamos visos abėcėles raidės.
  • Kada paskutinį kartą matėte rudos spalvos mašiną? Neskaitant tų legendinių senųjų WV Passat universalų.
  • Seniai seniai buvo toks laikas, kai buvo gėda neturėti kompiuterio.. vėliau interneto.. vėliau mobiliojo telefono.. dar vėliau madingų rūbų.. geros mašinos.. Bet šiandien iš savo brolio išgirdau, cituoju: "Neseniai su vienu draugu nusprendėme, kad gėda trauktis tą muilinę (TĄ MUILINĘ, "Olimpus" skaitmeninę muilinę, už kurią prieš metus sumokėjau virš 1000lt ir kuri kuo puikiausiai fotografuoja), nes ji neatrodo solidžiai. Dabar visi naudoja profesionalius fotoaparatus, tuos didelius, tai kai man reikės į univerą, paskolinsi?" Gavau lengvą šoką, mat pasirodo, šiais laikais, jau ir fotoaparatas turi būti nebelekoks?? Na ta prasme kuo didesnis tuo geriau. Įdomus jaunimas auga šiais laikais..
  • Internetas ryja Tavo laiką. Nejaugi? Netiki? Kiek kartų gryžęs vėlai vakare namo, kai jau laikas miegoti, nusprendi: "na tik 15min prisėsiu prie pc, pasitikrinsiu gal kas parašė ir eisiu miegoti". 15 minučių... pusvalandis... valanda... Galiausiai po 2-3 valandų naršymo raudonom, nuvargusiom akim eini į lovą. Ką nuveikei per tą laiką? 15 minučių užėmė emeilo, FB ir kitų svetainių patikrinimas ir laiškų atrašymas. Likusias porą valandų apie nieką plepėjai skype arba naršei iš vieno puslapio į kitą. Man labai dažnai būna pikta ant savęs, kai pratūnau internete veltui ir tenka miegoti tik keletą valandų. Ir dar sako, kad internetas neryja Jūsų laiko.
  • Sako Lietuvoje įvairūs talentų konkursai būna tragiški. Nieko naujo neparodo, dažniausiai net vadinamieji "talentai" būna tokie apverktini, kad net gėda rodyti atrankas per TV. Liaudis sako, kad Lietuva neturi talentų, arba tie talentai ala YVA stiliaus, jau niekam nebeįdomus. Na Lietuva, lai būna Lietuva... pasižiūrėkime kaip Kazakstane žmonės rungiasi "Got talent".

Read More

Salonikai || Thessaloniki

Na ka, pagaliau, po beveik keturių mėnesių pertraukos gryžau į internetinį pasaulį. Atsilikus nuo gyvenimo, kaip sakau juokaudama. Ne tik internetinio, bet ir nuo viso pasaulio. Gyvenau mažam miestelyje Graikijoje Halkidiki pusiasalyje vardu Psakoudia. Ten nebuvo interneto. Žmonėms jo nereikia. Jie gyvena visai kitu ritmu. Vasara, pats sezono įkarštis. Visi neriasi iš kailio, kad uždirbtų kuo daugiau pinigų. Tokia buvo kasdienybė. Bet dabar ne apie tai.
Po darbų džiaugiuosi atostogomis Salonikuose. Senas, įdomus, turintis ilgą istoriją miestas. Garsejantis, ne tik tradicijomis, bet ir crazy dalykais, kurių turistai galbūt ir nesužinos. BET, kadangi turime draugų graikų, jie apie šį miestą daug ką papasakojo. Štai keletas linksmų faktų iš kasdienybės, kuriais pati įsitikinau.
  • Universitetas. Salonikuose įsikūręs didžiausias universitetas Balkanuose. Universitetą rasite pačiame Salonikų centre. Tikrai didelė teritorija su daugybę pastatų. Bet, koks funny dalykas apie universitetą. Kadangi, buvo pasakytą, kad universitetas tai vieta, kur kiekvienas žmogus gali jaustis laisvas ir laisvai reikšti savo nuomonę, išssakyti savo mintis (na kažkas panašaus kaip ala laisva, nesuvaržyta siela), tai buvo priimtas nutarimas, kad į universiteto teritoriją negali įžengti policiją, sustiprintos pajėgos ir pan. Galbūt ir gerai, tačiau laikui bėgant universiteto teritorija tapo pavojinga vieta. Visi žino (ir tuo naudojasi), kad universiteto teritorijoje nebus policijos ir pradėjo daryti įvairius nusikaltimus, kurie kartais baigdavosi mirtimi. Esmė tame, kad tarkim kur nors gatvėje gali ką nors apiplėšti ar trinktelt per galvą ir bėgti į univero teritorija, nes policija Tavęs tenais nesivis. Lietuvoje, patiktų visiems tokia no-police teritorija. :)))
  • Salonikuose policija beveik nestabdo mašinų, todėl daugelis vairuoja išgėrę. Ir jei visgi sustabdytų, dažniausiai paklaustų ar neturi narkotikų. Jei atsakai ne, esi laisvas ir gali važiuoti toliau. Nesvarbu, esi gėręs ar ne. Tai čia viena medalio pusė. Antroji - nors policija dažniausiai nestabdo ir nematuoja greičio, tačiau, jei visgi papulsi jiems į rankas gausi baudos kvitą. Ir nieku gyvu nesiūlyk kyšio, nes tai Graikijoje nepopuliaru ir tiesiu taikymu keliausi į kalėjimą.
  • More about driving drunk. Prieš porą metų jei Tave būtų sustabdę neblaivų, policiją išrašytų tau baudą ir leistų važiuoti toliau. Bet laikui bėgant visi pastebėjo tokią tendenciją, kad jei išrašisu baudą leidi žmogui važiuoti, jis dažniausiai padaro avariją. Taigi, dabar, jei Tave pagauną neblaivų, Tu dažniausiai gauni kvitą ir Tave sėkmingai parvairuoja namo.
  • Jei privažiuoji prie Tavernos ar restorano ir matai daugybę priparkuotų motorolerių, ar reklaminių stendų neskubėk važiuoti toliau ieškoti parkavimosi vietos. Praėjus minutei, pribėgs padavėjas ir jei pasakysi, kad čia nori pietauti, su mielu noru patrauks motorolerius ir galėsi palikti savo mašina prie pat tavernos. Taip jie saugo vietą klientams, kurie dažniausiai čia išleidžia daug pinigų.
  • Tradicinio balto vyno pavadinimu Retsina brand'as "Malamatina" kiekvienais metais iš vynuogių derliaus atrenka geriausias ir išleidžia specialią partiją itin kokybiškos retsinos. Buteliai tokie patys, tik šone prie kaklelio pamatysite žvaigždutę. Taip pat spalva šiek tiek blyškesnė.
  • Graikijoje gyvuoja valgymo kultūra, kuri man ,beja, labai patinka. Jei eini į taverną ar restoraną pietauti, tai jame užtrunki 3-5 valandas. Nes ne tik valgai, geri, bet ir kalbi, diskutuoji. Valgymas, ne tai kad, prisėdi, įsimeti ką nors į skrandį ir viskas. Valgymas, tai atskiras procesas, kuris teikia malonumą.
Dėkui už dėmesį. Manau artimiausiu metu išplėtosių šią temą.

Read More
 

©2009ILLUSION BLOG | by TNB